Červen 2015

A zase kaktusy

27. června 2015 v 10:58 Kaktusy a sukulenty
Po dlouhé řadě studených a deštivých dnů konečně vysvitlo sluníčko a s kaktusama udělalo úplné divy. Už to vypadalo, že některé ani nerozkvetou, ale nakonec to stihly a bylo opravdu na co koukat.

Toto Astrophytum už dva roky bojuje o život, loni jsem ho na zimu ani nechtěla uklízet, ale na poslední chvíli putovalo domů a letos dokonce kvete.Voliera pro holuby

21. června 2015 v 18:25 Drůbež
Už více jak 20 let chová manžel poštovní holuby. Celou tu dobu se potýkal se škodnou. Čas od času navštívila holubník kuna a vždy po ní zůstala pohroma. Holubi se stávali snadnou kořistí i dravců. Nakonec to došlo tak daleko, že se holubi zavřeli v holubníku a bylo po létání. Letos dostali ke štítovému oknu volieru, aby se, bez rizika, alespoň podívali ven.Řezy Kinder Pingui

15. června 2015 v 21:19 Řezy

Piškotové těsto:
6 vajec
8 lžic cukru
10 lžic oleje
10 lžic mléka
2 lžíce kakaa
10 lžic polohrubé mouky
1 prášek do pečiva
Z bílků vyšleháme tuhý sníh, přidáme cukr, žloutky, olej, mléko, kakao a mouku s práškem do pečiva. Těsto rozdělíme na dva stejné plechy a upečeme.

Krém:
1 l mléka
9 lžic kukuřičného škrobu
80 g másla
8 lžic cukru
Z mléka, škrobu a cukru uvaříme hustý pudink a do vlažného zašleháme máslo,

Na jeden plát dáme polovinu bílého krému, na něj dvě třetiny čokoládového krému, na něj druhou polovinu bílého krému a přikryjeme druhým piškotovým plátem. Nahoru dáme zbytek čokoládového krému.

Čokoládový krém:
2 smetany na šlehání
250 g hořké čokolády
Smetanu přivedeme k varu a rozpustíme v ní čokoládu.
Mně čokoládový krém nezhoustl, tak jsem do něj zašlehala jeden pudink Olé bez vaření čokoládový.


Po a nebo před bouřkou

13. června 2015 v 21:29 Příroda
Celé odpoledne se střídá jedna bouřka za druhou. Včera to bylo obdobné, akorát ještě padaly kroupy a docela pěkně se podepsaly na salátu. Před chvílí se na obloze objevily zvláštní mraky a dokonce i kousek duhy.
A na závěr slimák největší na skalce.


Pomalu bude vylíhnuto

9. června 2015 v 20:18 Okrasná vodní drůbež
Jaro se začíná pomalu přiklánět k létu a to je odbobí, kdy už nemůžeme čekat žádnou další snůšku a ke konci se chýlí i líhnutí. Většina osvědčených párů spolehlivě zahnízdila a ty, které nezahnízdily v minulých letech nezahnízdily ani letos. Své potomstvo už vodí husice magelánské

husice rudohlavé


husy malé

husy sněžní

husy rossovy

husice šedohlavé s náhradní maminkou

Kachničky karolínky

Dnešní kvetení

8. června 2015 v 20:34 Kaktusy a sukulenty
Slunečné a teplé počasí dělá s kaktusama úplné divy. Některé jsou v plném květu, jiné nasazují poupata, ale jsou i takové, které ke kvetení prostě nedonutím.


Ze zahrady

2. června 2015 v 21:07 Zahrada