Září 2014

Ještě by chvíli potřeboval...

27. září 2014 v 20:18 Zahrada
Náš melounek by býval potřeboval ještě několik teplých a slunečných dní, ale i tak nám udělal radost. Na jaře po zasazení mu dlouho trvalo, než začal růst a než nasadil květy. Pak přišel studený srpen , září nebylo o moc lepší a rostlina začala pomalu odcházet. Po zaschnutí stopky jsme melounek uřízly. Uvnitř byl světle růžový, ale překvapivě sladký. Ještě jsme našli jednoho mrňavého, ale ten byl nepoživatelný.
Vždycky se nedaří

19. září 2014 v 20:23 Okrasná vodní drůbež
Za dlouhé roky našeho chovu okrasné vodní drůbeže se nám podařilo dosahnout větších, či menších úspěchů při odchovu mláďat, ale jsou i druhy u kterých na odchov zatím marně čekáme. Jedním úskalím je to, že tito ptáci pohlavně dospívají až ve třetím roce života a to je poměrně dlouhá doba. Může se přihodit mnoho věcí. Jeden pták z páru uhyne, stejně staré zvíře se sežene těžko a když ano, tak se vůbec nemusí spářit. Druhá varianta je, že si koupíte zvíře mladé a čekáte na jeho dospělost další tři roky. Může se ale stát, že ptáci celou dobu prospívají dobře, mají všechny předpoklady a podmínky pro rozmnožování a přesto k hnízdění nedojde. V takovém případě nezbývá nic jiného, než čekat a čekat.

Nejdéle u nás chovaným druhem, od kterého jsme neviděli ani vejce a ani housátka je husice rudoprsá.......za ní následuje husice pestrá-australská....

...husice modrokřídlá,


husice nilskáa husy polní, ty u nás žijí nejkratší dobu, letos na jaře snesly vejce, ale všechna byla čistá.


Ani se tomu nechce věřit....

7. září 2014 v 13:03 Příroda
Ani se nechce věřit, začátek září a čerstvé lesní borůvky. Počátkem července na stejném místě byly borůvky velikosti kuliček celého pepře a nasbírat na koláč byla docela fuška. Dcera, při houbovém šílenství,zavítala na zmíněné místo tento týden a nestačila se divit. Asi vliven srpnových dešťů se borůvky krásně nalily a v krátké době jsme nasbíraly na koláč, knedlíky a ještě něco zbylo.A ještě jedna zajímavost - ve vřesovišti nám roste keříček borůvek, asi se tam dostal s hrabankou. Na jaře byl samý květ, ale květy zmrzly a nyní kvete znovu.

Na závěr jsem neodolala a vyfotila obláčky při východu slunce.Třená bábovka

1. září 2014 v 19:53 Bábovky

Těsto:
3 vejce
250 g moučkového cukru
125 g másla
250 g polohrubé mouky
půl prášku do pečiva
asi 300 ml vlažného mléka - podle hustoty těsta
Žloutky utřeme s máslem a moučkovým cukrem, přidáme ostatní suroviny a nakonec vmícháme sníh z bílků. Do velké formy je třeba udělat těsto ze dvou dávek.