Červenec 2014

Otakárek feniklový

27. července 2014 v 17:31 Příroda
Začátkem léta jsme měli mrkev plnou housenek otakárka feniklového, ale nějak jsem si je zapomněla vyfotit, za čas dcera našla jednu kuklu. Motýla jsme už hodně dlouho neviděli,tak jsme kuklu schovali a čekali, kdy se ukáže otakárek.


A tady už je v plné kráse připravený vyletět do světa.

Zbyl po něm jen prázdný obal.


Polské řezy

25. července 2014 v 15:37 Řezy
Těsto:
8 vajec
špetka soli
25 dkg krystalového cukru
10 dkg nasekaných ořechů
10 dkg kokosu
1 prášek do pečiva
kakao
Bílky s cukrem a solí vyšleháme, potom zašleháme žloutky a nakonec opatrně vmícháme ořechy, kokos, kakao a prášek do pečiva. Pečeme na plechu vyloženém pečícím papírem při 170 stupních.
Krém:
1 plechovka broskví
2 vanilkové pudinky
2 polévkové lžíce krystalového cukru
20 dkg másla
2 balení čokopiškotů
Šťávu z broskví zcedíme a dolejeme vodou do půl litru, přidáme 2 polévkové lžíce cukru a dáme vařit. V 200 ml vody rozmícháme pudinkové prášky, přidáme k vařící se šťávě a uvaříme hustý pudink, který necháme vychladnout. Máslo utřeme a zašleháme do něho zchladlý pudink.

Na upečené těsto naneseme polovinu krému, na něj naskládáme čokopiškoty čokoládou dolů a na ně dáme druhou polovinu krému. Na krém naskládáme kousky broskví a polejeme čokoládou ( v původním receptu byla místo čokolády želetina)

Zdroj: internet-Kuchárska kniha pečenia

Lilie

20. července 2014 v 10:21 Zahrada
Původně jsem chtěla dát všechny lilie najednou, ale kvetou už od poloviny června a čtyři mají ještě stále docela malá poupata, tak je ukážu později.

Letos na jaře jsem dostala od manžela 10 hlíz lilií s tím, že má být každá jiná. Šest už kvetlo a byly tam dva odstíny růžové, dva oranžové a dva žluté, na zbývající čtyři zatím čekáme.


Ve znamení raka

13. července 2014 v 19:45 Dorty
Dcera je narozena ve znamení raka a tak letos dostala k narozeninám dort s tímto znamením.


Muškáty

8. července 2014 v 13:59 Zahrada


Malinovo kokosové řezy

3. července 2014 v 15:45 Řezy
Piškotové těsto:
5 vajec
25 dkg moučkového cukru
20 dkg polohrubé mouky
šťáva z půlky citronu
půl prášku do pečiva
kakao
Z bílků ušleháme tuhý sníh, přidáme citronovou šťávu, žloutky, cukr a vmícháme mouku, kakao a prášek do pečiva. Těsto rozdělíme na dva plechy vyložené pečícím papírem a upečeme.

Kokosová náplň:

Uvaříme 2 dcl mléka a 50 kg krystalového cukru, odstavíme a přidáme 200 g kokosu, necháme vychladnout přikryté pokličkou, aby se kokos zpařil.Utřeme 250 g másla a 100 g moučkového cukru a zašleháme vychlazený kokos. Na jednu piškotovou placku natřeme kokosovou náplň, na ní palejeme malinovou náplň a přiklopíme druhou plackou. Vrchní piškot polejeme čokoládou.

Ovocná náplň:
0,8 l malinové šťávy
2 vanilkové pudinky
2 vanilkové cukry
Ze všech surovin uvaříme hustou kaši, kterou nalejeme na kokosovou náplň.

Zdroj:internet