Září 2013

Malý neposeda

17. září 2013 v 16:38 Papoušci
Nikdy jsem nechtěla mít doma ochočeného papouška, ale jak se říká:,,Člověk míní, Pán Bůh mění." Několik let chováme rosely pennantovy a s menšími, či většími úspěchy odchováváme mláďata. Letos se ale nějak nedařilo. Jednomu páru mláďata uhynula a druhý se taky moc nevyznamenal. Vylíhlo se jim jedno a po nějaké době ho přestali krmit. Dva dny v budce marně žadonilo o nakrmení, až jsme to psychicky nevydrželi a rozhodli se, že ho zkusíme dokrmit sami. Nejdříve jsme ho krmili malou injekční stříkačkou z umělé hmoty a později si bral krmení ze lžičky. Od známého jsme dostali sypkou směs určenou přímo na dokrmování papoušků, do ní jsme mu přidávali vařené vajíčko a jáhly (nejdříve vařené, později nevařené). Asi po 14 dnech se začal postupně krmit sám.

Tady je po týdenním pobytu doma, ještě neuměl létat a celkově byl neohrabaný.

Krmení ze lžičky.Tady už umí létat nic pro něj není překážka a všechno chce ochutnat.


Odkvetlé smetánky jsou pochoutka pro většinu papoušků a přidržuje si jí v nožičce. Jen to chmýří...........

Samozřejmě, zakázané chutná nejvíc.

Tady se mnou připravoval žemlbábu. Jablíčka byla fajn a chutnala....

......suché rohlíky, nic moc, rychle zahodit. Byl tak rychlý, že musel do klece.

S Lenkou čistil houby.
Vyhazování hlíny z květináčů je taky prýma zábava.

Kniha pro syna

8. září 2013 v 18:18 Dorty
Syn si oblíbil hnihy od spisovatele Georga R. R. Martina, dosud bylo napsáno pět dílů a jsou to pořádné bichle. Nikdo neví, zda bude ještě nějaké pokračování a tak šestý díl dostal v podobě dortu.Třešňové řezy

3. září 2013 v 17:21 Řezy


Těsto:
4 vejce
120 g cukru krupice
120 g polohrubé mouky
2 lžíce oleje
kakao
1 lžička prášku do pečiva
Vejce vyšleháme s cukrem a pak přidáme ostatní suroviny. Pečeme na plechu vyloženém pečícím papírem. Na upečený piškot rozetřeme třešňovou náplň.Třešňová náplň:
500 g vypeckovaných třešní
2 dl vody nebo šťávy z kompotu
cukr dle chuti
1 vanilkový pudinkový puding
Třešně se šťávou přivedeme k varu a vmícháme pudinkový prášek, krátce povaříme a osladíme. Náplň rozetřeme na piškot, poklademe jí piškotama a na ně rozetřeme tvarohový krém.

Tvarohový krém:
0,5 kg tvarohu
1 malá kysaná smetana
100 g másla
cukr podle chuti
Cukr vyšleháme s máslem a pak zašleháme tvaroh s kysanou smetanou. Krém rozetřeme na piškoty a polejeme čokoládovou polevou.

Při krájení řezů jsem měla problém s třešněma, šly špatně krájet, asi by bylo lepší je mírně rozmixovat, nebo rozkrájet.