Září 2012

Vějíř

18. září 2012 v 15:48 DortyVějíř byl na přání k 45. výročí svatby.

Několik fotek ze zahrady

16. září 2012 v 14:28 Zahrada
Po chladném ránu odpoledne vysvitlo sluníčko a docela příjemně hřeje.Teplo dělá dobře bouganvilee, která na zápraží pookřála a zahalila se do záplavy temně růžových květů.Společnost jí dělá pachypodium, které přes léto opět povyrostlo o pár centimetrů.

Podzimu na zahradě vévodí především okrasné trávy, i přes citelné pomrznutí v polovině května, všechno dohnaly a některé stihly i vykvést.
Pomalu začínají rozkvétat podzimní astry.

Kvete i vřes a měděná tráva v pozadí.


Datura a hořcový stromek mi taky letos udělaly radost...

Sukulentům pobyt venku udělal také dobře.

Krvokvět bělostný

14. září 2012 v 21:28 Pokojové rostliny

Krvokvět je nenáročná rostlina, která nemá ráda přesazování, lépe kvete, jsou-li kořeny stístěné. Pochází z jižní Afriky, v létě potřebuje dostatek vody, v zimě chladnější stanoviště a velmi omezenou zálivku. Krvokvět má cibuli, která při sázení musí mírně vykukovat. Moje rostlinka je zasazená ve velmi málém květináči, kořeny začínají vytlačovat hlínu ven, ale kvete pravidelně každý rok.


Dort s fotografii

10. září 2012 v 16:15 Dorty
Dort pro syna k narozenínám.

Piškotový korpus z 12 vajec promazaný pařížským krémem, politý čokoládou a dozdobený marcipánem a fotografií z jedlého papíru.

Studené mísy s křepelčími vajíčky

8. září 2012 v 21:17 Recepty
Japonské křepelky vůbec nezahálí a pravidelně každý den snáší vajíčka. Jejich skořápka je krásně mramorová a na velikonoce to bude pěkná dekorace. Nyní se hodí vařená vajíčka na dozdobení studených mís.