Červenec 2012

Zahrada se zahradníkem

23. července 2012 v 13:38 Dorty


Piškotový korpus je ze 14 vajec, promazaný pudinkovomáslovým krémem.

Řezy Černá růže

19. července 2012 v 14:39 Řezy

Těsto na roládky:
8 vajec
8 lžic cukru krystalu
8 lžic polohrubé mouky
špetka soli

Bílky se špetkou soli vyšleháme do tuhého sněhu, přidáme cukr, žloukty a vmícháme mouku. Na dva plechy vyložené pečícím papírem rozetřeme těsto a upečeme. Upečený piškot lehce pocukrujeme a proti sobě stočíme. Z každého plechu vzniknou dvě roládky. Studený plát rozbalíme, podélně rozřízneme, potřeme marmeládou a zavineme.

Tmavé těsto:
8 vajec
250 g tuku na pečení
240 g cukru moučky
špetka soli
2 lžíce kakaa
4 lžíce strouhaných ořechů
1 prášek do pečiva
6 lžic polohrubé mouky
2 lžíce strouhanky
Máslo vyšleháme s cukrem, přidáme žloutky, přimícháme mouku, ořechy, prášek do pečiva, kakao a strouhanku. Promícháme a lehce zamícháme tuhý sníh z bílků a špetky soli.

Na plech vyložený pečícím papírem rozložíme v pravidelných rozestupech vedle sebe 4 roládky a do prostoru mezi ně dáme tmavé těsto a upečeme.

Nerovnosti vzniklé pečením vyrovnáme čokokrémem. Ve vodní lázni rozpustíme jednu čokoládu na vaření s 30 g másla a do chladného vmícháme jedno pomazánkové máslo.

Krém:
750 ml mléka
2 pudinky s kokosovou příchutí
1 kysaná smetana
150 g másla
3 lžíce cukru
Z mléka a pudinků uvaříme hustou kaši, do chladné zašleháme cukr, máslo a kysanou smetanu.Krém natřeme na piškot a polejeme čokoládou.

Čokoládové pohárky

13. července 2012 v 9:50 Recepty


Na dva čokoládové pohárky jsem použila dvě mléčné čokolády Milka a půlku bílé. Ve vodní lázni jsem nejprve rozpustila tmavé čokolády a opatrně polévala mírně nafouklé balonky, potom jsem je dozdobila bílou čokoládou. Čokoládu jsem nechala ztuhnout v mrazáku. Potom jsem je nechala chvíli při pokojové teplotě ohřát, balonek jsem rozvázala a opatrně vypustila vzduch.Pak už stačilo pohárky jen naplnit.