Leden 2012

Kniha

30. ledna 2012 v 20:15 Dorty

Ocenění

25. ledna 2012 v 20:26 Ostatní
Moc děkuju Marušce http://marieka.blog.cz/ a Květě http://kvetahora.blog.cz/ za krásné ocenění a jsem moc ráda, že se jim líbí i moje sladké pokušeníMrkajícíA já ocenění posílám babičce Maňásové http://babiblog.blog.cz/
Hance http://sceneryphoto.blog.cz/
Alence http://tetkapernikarka.blog.cz/
Helence http://helena-b.blog.cz/
Zdeňce http://milavysivka.blog.cz/

Řezy s tvarohovým karamelem

22. ledna 2012 v 13:33 Řezy

Piškotové těsto:
5 vajec
200 g krystalového cukru
200 g polohrubé mouky
0,5 prášku do pečiva
3 lžíce horké vody
Vejce vyšleháme s cukrem do husté pěny, pak přidáme horkou vodu a vmícháme mouku s práškem do pečiva.
Pečeme na plechu vyloženém pečícím papírem ve středně teplé troubě.

Krém:
1 karamelové Salko
500 g tvarohu
1 máslo

Upečený piškot potřeme marmeládou, já použila meruňkovou, na ní naskládáme dětské piškoty namočené ve vodě s rumem a potřeme krémem.Nakonec polejeme čokoládou a dozdobíme.

Zdroj:Top Recepty.cz

Sněží

7. ledna 2012 v 17:24 Příroda


Tak to vypadá, že nám zima nic neodpustí. Dnes odpoledne přišla taková chumelenice, jako by si chtěla zima najednou všechno vynahradit.


Sníh se sypal takovou rychlostí, že zůstával na zádech kachnám i husám.


Husice orinocká (Neochen jubatus)

7. ledna 2012 v 9:31 Okrasná vodní drůbež

Domovinou husice orinocké je severní polovina Jižní Ameriky, kde žije v tropických pralesích v okolí řek a na vlhkých savanách. Mimo období hnízdění se sdružuje do hejn. Hnízdí v párech ve stromových dutinách, kam husa snáší 6-10 vajec, na kterých sedí 30 dnů.
Velikostně tato husa patří k menším druhům, váží asi 1,5 kg.

My se pokoušíme husice orinocké chovat asi 6 let, ale docela neúspěšně. Tyto husice patří k velice agresivním druhům. Po dosažení pohlavní dospělosti jsme je chovali odděleně od ostatních druhů, ale houser začal být agresivní i na husu, se kterou byl od příchodu k nám. Loni v zimě houser bohužel uhynul. Podařilo se nám sice sehnat housera jiného, ale proti němu si zase své teritorium hlídala naše husa a po jedné šarvátce nový houser taky uhynul. Není jednoduché ke starší huse sehnat stejně starého housera a tak náš chov těchto husic zkončí asi neúspěchem.

Krásná podívaná je na tyto husice v období toku, houser tančí okolo husy s mírně roztaženými křídly, která směřují dozadu a při tom vynikne jejich kresba.
Husice orinocké patří k teplomilným druhům. Mrazy pod -5 stupňů už pro ně znamenají problém, ve skleníku s ostatními druhy být nemohou, tak se jim muselo vybudovat nové zimoviště. Letošní zima je pro ně docela přívětivá, tak v něm husa pouze nocuje.


Pruhovaná roláda

5. ledna 2012 v 19:02 Rolády

Těsto:
5 vajec
5 lžic moučkového cukru
5 lžic polohrubé mouky
kakao
Z bílků ušleháme tuhý sníh, zašleháme do něj cukr a žloutky a vmícháme mouku. Oddělíme polovinu těsta a přidáme do ní kakao. Na plech, vyložený pečícím papírem ,děláme střídavě bílý a tmavý pruh.Upečený piškot pocukrujeme a stočíme. Po vychladnutí promažeme krémem.
Zatím poslední orchideje

1. ledna 2012 v 11:16 Pokojové rostliny
Tak tohle jsou zatím poslední orchideje, teré jsem ještě neukázala.Tu první jsem si koupila asi tak před půl roken za 50 Kč jako odkvetlou. Celou dlouhou dobu jsem vyhlížela poupě a pak čekala , jestli nebude mít stejný květ, jako některá z mých starších rostlin. K mé velké radosti je jiná.

Tuhle orchidej jsem dostala jako zakořeněný odlomek, ale květ jsem taky neviděla. Loni přes léto byla venku na okně a po přenesení domu jí vyrostlo poupě, ale při neopatrné manipulaci s květináčem se zlomilo. Letos ztrávila léto taky venku a znovu jí vyrosla, tentokrát dvě, poupata a právě teď kvete.No a tahle je úplně poslední. Koupila jsem jí asi před 14 dny ve slevě jako odkvétající.Měla jemně růžovou barvu a trochu zoubkaté květní lístky. Poslední dvě poupata ještě rozkvetla.


A tohle je odkvétající květ, kde je vidět zoubkování květních lístků.