Husice modrokřídlá

26. října 2011 v 18:21 |  Okrasná vodní drůbež

Husice modrokřídlá je poměrně vzácná jak v přírodě, tak i mezi chovateli.Jejím původním domovem je Etiopie, především její chladnější oblasti, kde obývají řeky, sladkovodní jezera, bažiny, křoviny i louky.
Obě pohlaví jsou zbarvena stejně, akorát houser je nepatrně větší.
Jako všechny husice dospívají až třetím rokem.
My je chováme dva roky, houser je už tříletý a je na něm vidět, že se pomalu dostává do toku.Loni chodil s krkem a hlavou schovanou v peří a vole měl nafouklé tak, že si ani neviděl pod nohy.S přicházejícím podzimem začíná tokat, natáhne krk a vydává, na husu doslova melodické, zvuky. Někdy se k němu přidá i husa a pak si povídají, nebo zpívají spolu. Přitom houser svěsí křídla a v tom okamžiku vyniknou výrazné modré skvrny na křídlech, které jinak nejsou moc vidět.Obecně lze říct, že většina husic je vůči ostatním druhům nesnášenlivá, někdy se jejich agresivita projevuje i vůči lidem.Výjimkou asi nebudou ani naše husice.Zatím se houser spokojí s tím, že si na nás,, otvírá zobák a plazí jazyk".V zajetí se živí pšedevším pšenicí a velmi důležitá je pro ně pastva.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Jarmila Jarmila | Web | 26. října 2011 v 21:47 | Reagovat

Nádherná husice. Neměla jsem o takové kráse ani tušení. To musím hned zítra ukázat manželovi, aby se také pokochal pohledem. Chtěla bych je slyšet.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama