Leden 2011

Kočička

30. ledna 2011 v 16:19 Tvoření
K živým a dřevěným kočkám dnes přibyla ještě jedna ušitá.Venku bylo nevlídno, tak jsme si s Lenkou krátily chvíli šitím.
.
,
,
,

Amarylka ne, ale křín

29. ledna 2011 v 18:03 Pokojové rostliny
Nevím, jestli jsem zprávně určila název této rostliny. Před několika lety jsem dostala jednu hlízu, nasadila jsem jí do květináče, na léto jsem jí dala ven a čekala, co se bude dít.Narostly jí mohutné listy, ale květ vyrazil až po přenesení domu.Na dlouhém stvolu, který byl možná zapříčiněn nedostatkem světla, vyrostlo asi 8 voňavých květů, které nakvétaly postupně.

Díky Marušce už vím, že se jedná o křín.
,
,
.
.

Pokus, který nevyšel

23. ledna 2011 v 14:36 Pokojové rostliny
Amarylis nepatří k mým moc oblíbeným pokojovým kytkám, přesto několik cibulí pěstuju, ale ne s moc velkým úspěchem.Před lety jsem viděla v televizi, že je někdo na léto vysadil ven na záhon a odměnou byla záplava květů.Loni v létě jsem je tedy vysadila taky ven, čekala jsem do jakých závratných velikostí cibule narostou, ale nic moc.Na podzim jsem je nasadila do květináčů a dala zimovat.Do dneška mi zůstaly pouze tři cibulky, ostatní shnily a největším úspěchem je jeden květ, ale posuďte sami,jestli z něj může mít člověk radost.
.
zdá se, že roste ještě jedno poupě, tak snad bude lepší
,
,

Pařez

21. ledna 2011 v 17:06 Dorty


Jako na jaře

16. ledna 2011 v 15:04 Příroda
Vposledních dnech roztál téměř všechen sníh a dnes po dlouhé době vysvitlo i sluníčko.Nebýt v kalendáři 16.ledna, tak můžeme říct, že je tady jaro.
.

,
,Gejzír u výpustě rybníka.
,
.

,
,Roztátý sníh odhalil myší cestičky.
.

Zbytky sněhu jen ve stínu.
,

Udělala jsem si radost

15. ledna 2011 v 15:13 Pokojové rostliny
Včera mi padly v květinářství do oka tilandsie a prostě jsem neodolala.
,
,
,

Sachr muffiny

9. ledna 2011 v 15:06 Muffiny
Těsto:
100 g čokolády na vaření
100 g Hery
2 vejce
150 g krystalového cukru
100 g meruňkové marmelády
150 g hladké mouky
1 lžička prášku do pečiva
Čokoládu rozpustíme ve vodní lázni s herou.Vejce vyšleháme s cukrem do husté pěny, přidáme rozpuštěnou čokoládu, meruňkovou marmeládu a nakonec zamícháme mouku s práškem do pečiva. Plníme do papírových košíčků a pečeme při 160°C.Upečemé muffiny potřeme meruňkovou marmeládou , polejeme čokoládou a bílou čokoládou můžeme různě dozdobit.

Kousek jara

5. ledna 2011 v 17:59 Příroda
Venku mrzne jen praští, ale doma v teple krásně vyrašily větvičky kaštanu.
.
.
,
,
.

Zase něco z našeho chovu

1. ledna 2011 v 12:17 Okrasná vodní drůbež
Dlouhodobé předpovědi meterologů o tom, že bude dlouhá a tuhá zima se zatím docela dobře plní a z našeho hlediska musím říct-bohužel.Teploty se drží i přes den hluboko pod bodem mrazu a to přináší mnohá úskalí.Voda v lodnách mrzne během velmi krátké doby a husy s kachnama nemůžeme pouštět hned ráno, protože i jim je zima.Nezamrzající rybníček nemáme, tak jsou odkázané jen na roznesenou vodu, v které si alespoň trochu ohřejí nožičky.Ve velmi chladných dnech je pouštíme jen na pár hodin, aby se mohli napít a vykoupat.Koupání je nutné k tomu, aby si udržely kvalitní peří.
.
Husice rajské
,
Největší problémy se zimou mají husice orinocké.V minulých letech byly v těch nejméně příznivých dnech zavřené ve skleníku, ale teď už jsou pohlavně dospělé a stupňuje se jejich agresivita vůči ostatním druhům, a proto je musíme chovat odděleně.Když je jim velká zima, tak se jdou schovat do budníku, kde mají suchou slámu.
,
,
Bernešky havajské
,
.
Husice andské krásně tokají i v zimě.
,
Naparují se i husice rudohlavé
.
a rudoprsé
,