Říjen 2010

Orchideje

31. října 2010 v 13:48 Pokojové rostliny
Je už hodně dávno, co jsem tuto orchidej dostala od dcery a od té doby kvete poprvé.Musím říct, že jsem úplně zapomněla, jaký měla květ..
Zato tahle kvete pravidelně a letos se vyznamenala.První květ je už odkvetlý, tři kvetou nyní a ještě má čtyři poupata v různém stádiu.
,
,
.

Řezy s griotkovým krémem

26. října 2010 v 13:48 Řezy
Těsto:
3 vejce
80 g krupicového cukru
80 g hladké mouky
1-2 lžíce kakaa
Vejce vyšleháme s cukrem do pěny, zamícháme mouku s kakaem, rozetřeme na plech vyložený pečícím papírem a pečeme při 180°C asi 10 minut.

Krém:
Svaříme 300 ml mléka s 1 vanilkovým pudingem a 80 g cukru.Do prochladlého zašleháme 200 g másla a 30 ml griotky.

Upečený piškot podélně rozřízneme na 4 pruhy, které pokapeme griotkou a postupně slepíme krémem. Nakonec řezy polejeme čokoládovou polevou.


Výlov Návesního rybníka

23. října 2010 v 16:33 Ostatní
Dneska se po delší době konal výlov našeho Návesního rybníka a byla to opravdu velká společenská událost.Naštěstí se umoudřilo i počasí a celé dopoledne probíhalo za doprovodu slunečních paprsků.
,

.

.
,

.
Tolstolobik
,
,
Sumec
.
.
Prodej ryb přímo na hrázi rybníka.
,
V rybníku žijí  dokonce i raci.
.
,
Návrat sumce zpět do rybníka a nedobrovolná koupel.
.
.
Koupel od bahna v potoku pod hrází rybníka.
,
A samozřejmě nemohlo chybět občerstvení na hrázi rybníka.Čerstvé řízky přišly všem k chuti a nestačily se ani smažit.
,
.
.
.
.

Madagaskarská palma-Pachypodium

22. října 2010 v 20:55 Pokojové rostliny
,

Jak název říká,pochází tato rostlina z Madagaskaru.má sloupovitý kmínek porostlý ostrými trny a nahoře růžici mečovitých listů.
Má ráda slunné a teplé stanoviště,snáší i suchý vzduch a teplota v zimě by neměla klesnout pod 15°C.Přes léto se zalévá přiměřeně, v období klidu se zálivka téměř zastaví.
Před lety jsem si koupila malou rostlinku v Liedlu a dnes už má skoro 70 cm.Letos byla celé léto venku a náramně jí to prospělo.

Hnětýnky II

17. října 2010 v 11:07 Recepty
Tak je tady zase posvícení a s ním i hnětýnky.Tentokrát jsem vyzkoušela recept,který mi přišel e-mailem.

Těsto:

Tolik, co váží vejce i se skořápkou dáme cukru, tuku na pečení a polohrubé mouky.V receptu prášek do pečiva nebyl,ale já jsem trochu přidala.
Žloutky se ušlehají s cukrem a tukem, pak se přidá mouka s práškem do pečiva a nakonec sníh z bílků.
,
,
,
,
,
.
.
.

Růžičky z listů

13. října 2010 v 17:33 Tvoření
Už loni jsem u Ivy http://iva221.blog.cz/ obdivovala růžičky z podzimních barevných listů a když jsem je viděla letos, tak už jsem neodolala.
,
.
.

Kominíčci pro štěstí

7. října 2010 v 10:08 Tvoření
,

Tak před dvaceti lety jsem dostala kominíčka pro štěstí, ale zub času zapracoval i na něm a pohled na něj mě přivedl na myšlenku, pokusit se udělat kominíčka nového.
,
,
.
Na výrubu  stačily kousky látkek patřičných barev, kousek drátu, tvrdý papír, něco na vycpání hlavičky, vlna na vlásky a tavná pistole.

Hádanka

4. října 2010 v 20:11 Dorty
Začátkem října má manžel narozeniny a protože pracuje jako zootechnik, tak dostal dort z oboru.Rodina se nemůže shodnout jaké zvíře to vlastně je, tak Vám dávám hádanku, co jsem vlastně vytvořila.