Únor 2010

Sasanky

27. února 2010 v 15:39 Zahrada
Všude je stále ještě spousta sněhu ,ale sluníčko svítí a hřeje jako na jaře,tak přidávám jarní sasanky z loňska.
Ze směsi ,kterou jsem si před časem koupila mi zbyla jen tahle fialová,jsem zvědavá jestli se ukáže i letos.
Kvítek sasanky si vybral jako místo k vyhřívání pavouk.

Dort pro Lenku

20. února 2010 v 13:41 Dorty
Dcera má zítra svátek,a protože chová doma v kleci potkana,dostala k svátku dort plný bílých myšek.Inspiraci jsem našla na http://www.brydova.cz/.

Velikonoční vajíčka a slepičky z pedigu

18. února 2010 v 16:46 Velikonoce
Dnes se opět budu chlubit cizím peřím,dcera se nemůže dočkat velikonoc a tak se znovu pustila do pletení z pedigu a znovu zvolila velikonoční tématiku.
Postup při pletení vajíčka

Piškotová roláda

14. února 2010 v 15:22 Rolády
Z 5 bílků ušleháme tuhý sníh,pak zašleháme 5 lžič moučkového cukru,5 žloutků a na konec vmícháme 5 lžic polohrubé mouky.Připravené těsto nalijeme na plech vyložený pečícím papírem a pečeme asi při 150°C.Upečený plát srolujeme a necháme trochu vychladnout,pak sundáme papír a roládu promažeme marmeládou.Můžeme dozdobit šlehačkou a ovocem.

Pryšce

5. února 2010 v 6:47 Kaktusy a sukulenty
Pryšec běložilný

Je to nenáročná rostlina,která má ráda rozptýlené světlo,nevadí jí nepravidelná zálivka a netrpí na žádné škůdce.Svým vzhledem připomíná palmu,na kmínku je silnější pětihranný stonek , ze kterého vyrůstají listy.Spodní listy postupně odumírají,opadávají a zůstávají po nich světlé jizvy.Má nenápadné květy a velice snadno se rozmnožuje pomocí semen,která vystřelují do všech stran.Mladé rostlinky tak vyrůstají jak u matečné rostliny ,tak i u rostlin sousedních.Při poranění vytéká z ranky jedovaté mléko.Je příbuzná vánoční hvězdě,nebo trnové koruně.
Při pohledu ze zadu je vidět ,jak se krásně rozkošatila rorunka.
Trnová koruna


Trnová koruna pochází z Madagaskaru,má ráda slunce a teplo,nevadí jí suchý vzduch v bytech a minimální zálivka.Její větve jsou porostlé ostrými trny,velmi snadno se rozmnožuje vrcholovými řízky.Tekutina,která vytéká při poranění je také jedovatá.
I z této rostliny při poranění vytéká bílá tekutina.

Slepička na velikonoční vajíčka

1. února 2010 v 6:52 Velikonoce
Zima je stále ještě plném proudu,ale my se už nemůžeme dočkat jara a k jaru patří velikonoce,tak se dcera nechala inspirovat knihou ,kterou dostala k vánocům a pustila se do pletení velikonočního košíčku.