Srpen 2009

Čokoládové muffiny

29. srpna 2009 v 20:52 Muffiny
Těsto:
250 g tuku na pečení
200 g moučkového cukru
1 vanilkový cukr
špetka soli
6 vajec
300 g polohrubé mouky
1 prášek do pečiva
60 g nasekané hořké čokolády

Máslo utřeme s cukrem,vanilkovým cukrem a solí a postupně přidáme vejce.Po vyšlehání zamícháme mouku s práškem do pečiva a čokoládu.Těsto dáme do formy na muffiny nebo do papírových košíčků a na každý mufin můžeme nasypat podle chuti borůvky,maliny ....Pečeme při 180°C asi 20 minut.

Slimáci

26. srpna 2009 v 21:56 Příroda
...nepohrdnou ani chlebem...

Slunečnice

22. srpna 2009 v 16:33
K létu neodmyslitelně patří slunečnice a protože dnes celý den prší a sluníčko je schované za mraky,posílám všem alespoň takováhle sluníčka.
....a na konec jednoho slunečního panáčka.
<![CDATA[//><!]]>
Kachnička hřivnatá

19. srpna 2009 v 16:04 Okrasná vodní drůbež

Kachnička hřivnatá pochází z Austrálie,její chov v našem prostředí není náročný.Postačí jí travnatý výběh,menší vodní plocha a na zimu suchý a chráněný kryt.Jako potrava jí,kromě pastvy,slouží obiloviny,především pšenice.
Hnízdí v budkách,ke kterým je třeba přistavit žebříček.Při toku je opravdu na co se koukat.Kačer ježí hřívu,zaklání hlavu a vydává charakteristické zvuky.
Naše kachničky zahnízdily letos poprvé a to v době,kdy mláďata ostatních hus jsou již k nerozeznání od svých rodičů.Snesla do budky,kde hnízdila karolínka,5 vajec.Doba sezení u této kachničky je 28-30 dní a ty uplynuly právě včera,kdy se vylíhla 3 kachňátka


Voděnka

17. srpna 2009 v 18:08 Pokojové rostliny
Letos mi vyrostla ve sleníku ,v květináči úplně u jiné kytky, modrá voděnka.Původně jsem vůbec nevěděla ,co mi tam roste,ale pak jsem si vzpomněla,že mi ji maminka dovezla loni z Chorvatska,ale nepodařilo se mi jí uchovat do jara.
Asi tam zapadlo semínko,které teď vyrostlo.Z listového pouzdra ,na vrcholu stonku vyrůstají dvě poupata ,která postupně rozkvétají,květy kvetou pouze jeden den a po odkvětu se vytvoří semínka.

Lásce neporučíte.

13. srpna 2009 v 6:41 Okrasná vodní drůbež
Náš houser bernešky havajské se zamiloval do kachny březňačky,doprovází jí na každém kroku a o svojí husu vůbec nemá zájem.Bernešky havajské se většinou zdržují na souši a vodu moc nevyhledávají,ale náš houser kachnu následuje i do té vody.Denivky

12. srpna 2009 v 23:20 Zahrada
Denivky mají krásné květy,ale je škoda,že vydrží kvést jen krátce.
....tahle mi připomíná kašpárka...


Motýli

9. srpna 2009 v 6:00 Příroda
Na jaře jsme řezali dřevo a jedno poleno mělo v letokruzích krásnou kresbu motýla...
...ale s živými se to srovnat nedá.

Okáč bojínkový
Okáč zední
Bělásek řepový
Vřetenuška

Babočka síťkovaná

Modrásek
Babočka osiková
Babočka admirál
Babočka bílé C
Babočka kopřivová

Lilie

6. srpna 2009 v 19:44 Zahrada
Při pěstování lilií jsem zvolila trochu netradiční způsob,nenasázela jsem je do volné půdy,ale do květináčů.Má to své výhody,ale i nevýhody.K výhodám patří,že je nesežerou myši a nevýhodou je ,že je musíme na zimu ,i s květináčema zahrabat do země,aby nevymrzly.

Tato,jedna z nejpozdnějších, roste volně.

Datura-durman

3. srpna 2009 v 19:34 Zahrada
Na jaře jsem si objednala žlutou a růžovou daturu,krásně se rozrostly a právě kvetou.Zatímco žluté rozkvetlo najednou květů sedm,růžová rozkvétá po jednom květu.
Planě rostoucí ,jednoletý durman.

Vosy

1. srpna 2009 v 6:05 Příroda
Vosy zrovna nemusím,ale u těhle mě překvapilo,že si postavily plástvičku přímo na zdi ,bez pro vosy charakteristického kulovitého hnízda.