Březen 2008

Vyšívané ubrusy

27. března 2008 v 16:27 Křížková výšivka
Nejen křížková výšivka má své kouzlo.

Košíčky

27. března 2008 v 16:22 Tvoření
Na výrobu košíčků použijeme jakýkoli kelímek (od salátů,tuků) záleží na nás jaký tvar hotového výrobku chceme mít. Dále budeme potřebovat ořezávátko na tužky, vrbovou větvičku a tavnou pistoli. Z větvičky pomocí ořezávátka nařežeme hoblinky, které lepíme na připravený kelímek. Ozdobený kelímek můžeme použít jako mističku, nebo k němu připevníme ouško a vznikne nám košíček.

Orchidee

19. března 2008 v 20:29 Pokojové rostliny
Orchidee rodu Phalenopsis pěstuji již několik let.První rostlinu jsem si koupila pouze náhodou.Myslela jsem si, že pěstování orchideí v bytových podmínkách není možné a dalších květů se nedočkách.Postupem času jsem zjistila, že pěstování tohoto druhu není vůbec náročné.Jednotlivé rostliny po nákupu přesadím do směsi, kterou si připravuji sama z kůry dubu, borovice, zetlelého borového pařezu,starých dubových větviček a přidávam kousek dřevěného uhlí.Používám průsvitné plastové květináče, které stojí na misce naplněné kamínky, zalitými vodou.Voda, která se z misky odpařuje zvlhčuje orchideím vzduch.Občas rostliny rosím a zalévám dešťovou vodou, ve které nechám vyluhovat slupku od banánu.Orchidee kvetou téměř nepřetržitě a květy vydrží kvést velmi dlouho.

Medvídci z oříšků

16. března 2008 v 17:24 Tvoření
Na jednoho medvídka potřebujeme dva vlašské ořechy, které k sobě slepíme a vznikne nám hlava a tělo. Ruce a nohy uděláme z arašídů. Na ouška a čumáček použíjeme arašídy rozloupnuté. Medvídka dozdobíme mašličkou pod krkem a očka domalujeme.

Ubrousková technika

16. března 2008 v 12:55 Tvoření
Tímto způsobem můžeme ozdobit keramické květináče nebo různé dřevěné předměty. Potřebujeme k tomu ubrousek s potiskem,z kterého vystřihneme požadovaný obrázek. Oddělíme vrstvy ubrousku bez potisku, obrázek přiložíme ke zdobenému předmětu a speciálním tekutým lepidlem pomocí štětečku přilepíme.

Velikonoční dekorace

15. března 2008 v 14:02 Velikonoce
Téměř před 15lety jsme před velikonocemi zasadili na zahradě malu křivou břízu s tím, že až svátky skončí a uklidí se výzdoba, stromek vyhodíme. Bříza však na svém místě zůstala a každým rokem o velikonocívh se zdobí barevnými vajíčky.

Aktuální nabídka vodního a okrasného ptactva

8. března 2008 v 16:10 Okrasná vodní drůbež
Husice magelnáská 1,0 odchov 2007
Husice rajská 1,0 odchov 2007
Korely a andulky
Všichni ptáci jsou vylíhnutí a odchováni pod vlastními rodiči...
telefon:606125193

Výroba zvířátek ze sena

8. března 2008 v 16:05 | Ivana |  Tvoření
Nejprve si připravíme podložky jednotlivých dílů z tvrdého papíru...
Sova
Medvěd

Každý díl obalíme senem a omotáme nití, aby seno neodpadávalo..
Nakonec jednotlivé díly slepíme tavnou pistolí a dozdobíme...